O cimbálové muzice Luňák

    První společné tóny cimbálové muziky Luňáček zazněly v roce 2009, kdy jsme doprovázeli VPUT Sazovice na Moravských chodníčcích v Napajedlích.
    Oficiální název jsme cimbálovce dali až v létě 2010. To chtěli chlapi z Hlahola z Mysločovic nahrát své CD, a tak jsme jim s některými písničkami pomohli. Tehdy nás napadlo, že by se tak k ptáčkovi – konopka (náš dětský folklorní soubor Konoka ze Sazovic) mohl přidat další ptáček, a to – luňáček.
 
    Nyní je věkový průměr cimbálovky 19 let. A protože cimbálovka dosáhla své plnoletosti, na přelomu roku 2017/18 byla přejmenována na cimbálovou muziku Luňák.
 
Dnes už dlouhodobě naši cimbálovku, jako celek, tvoříme my:
 
Barbora Doleželová - prim a vedoucí CM
Michaela Doleželová - cimbál a vedoucí souboru
Zuzana Janečková - houslové kontry
Barbora Milinková - violové kontry
Matyáš Minařík - terc
Anna Žůrková - flétna
Eva Svobodová – flétna
Antonín Žůrek - basa
 
    Našim potěšením je doprovázet malé děti z DFS Konopka. Vystoupili jsme s nimi už na mnoha akcích. Náš repertoár se tedy lehce odvíjí od repertoáru Konopky.
 
    Cimbálovka má ale i svou hudební dráhu - Haná je naše domovina, ale rádi zabrousíme i na Valašsko, které je nám blízké, ale nepohrdneme ani Slováckem, to je zase co by kamenem dohodil.
    Občas doprovázíme VPUT Sazovice, zahráli jsme si na jarmarku a na výročí založení nové školy v Mysločovicích, dodali jsme „šmrncʺ zvěřinovým hodům a několikrát pobavili při fašanku v Sazovicích. S potěšením jsme také zahráli, když nás navštívila paní Květa Fialová. Můžete se s námi setkat na všech důležitých akcích v obci. Nemáme tedy ani nejmenší problém zahrát i Vám na různých akcích, narozeninách, hodech, apod.